Sarakina olivový olej 250 ml

Sarakina olivový olej je rodinným bohatstvom.

Tradícia spojená s najvyššou kvalitou v olivovom oleji viac než 80 rokov.


Všetko to začalo pred tromi generáciami starých otcov, ktorí zasadili prvé olivovníky v 400m nad morom vhorskej oblasti Sarakina s juhozápadnej časti Kréty, kde sú mimoriadne priaznivé klimatické. 

Olivový olej, ktorý Vám ponúka rodina Sarakina, je výnimočný miestom kde rastie, svojou najnižšou možnou kyslosťou a to od 0% až 0,8% a výhradne netoxickým, čisto prírodným pestovaním bez chemických postrekov, čo je podložené aj analýzami s najprísnejšími kritériami.


Olivový olej z olív Tsounati disponuje certifikátov TÜV Austria.

Odroda TSOUNATI sa pestuje iba na Kréte, pretože nikde inde, len tu sú vytvorené klimatické a geomorfologické podmienky pre pestovanie tejto odrody(plnosť slnka po celý rok, výdatné zrážky, nízka vlhkosť, jedinečné minerály v pôde). Táto odroda má viac vitamínov, fenolov, viac antioxidantov ako ktorákoľvek iná odroda olív. Ako jediná na svete dodáva extra panenskému olivovému oleju "SLADKÝ NÁDYCH". Tieto všetky vlastnosti predurčujú k mimoriadne pozitívnym účikom pre organizmus človeka.


Olivovníky z tejto odrody môžu dosahovať vek viac než 1000 rokov.

Nie je zber ako zber. A to vie aj Sarakina. Olivy sú precízne zberané nie v plastových vreciach ale v jedinečne nimi navrhnutých a patentovaných zberných košoch. Naše olivy sa pri prevoze nepoškodia a neotlačia, čo znamená, že sa do olivového mlyna dostanú čerstvé a chutné. Náš olivový mlyn spĺňa najvyššie kvalitatívne certifikáty HASPP, ISO.


Samotné lisovanie olív je pri maximálnej teplote 27°C, t.z. - "Lisovaný za studena" čím si udrží najlepšie organo-leptické a výživové vlastnosti. Balenie je vykonané buď do železných obalov alebo sklenených fliaš s vnútornou úpravou, ktorá zabezpečí udržanie profesionálnej kvality.


Na záver len dodávame, ak máte záujem navštíviť nás a vyskúšať ozajstnú kvalitu olivového oleja, neváhajte nás kontaktovať!!!

 

Preloženy rozbor oleja Sarakina

Potvrdenie overenia rozboru

Certifikát 14.2.2013 Hellenic Agricurtural organization - DEMETER

Certifikát o analýze oleja - Galanakis Laboratories

Certifikát manažment kvality a ISO noriem - TUV AUSTRIA

Certifikát 26.6.2013 Hellenic Agricurtural organization - DEMETER

Certifikát QMSCERT Production of olives

Cena: 5,94 €
Množstvo:  
Výrobca: Sarakina Family
Kód produktu: T09085
Dostupnosť: Skladom